Dlaczego tak chętnie wybieramy przesyłki kurierskie?


Przesyłki kurierskie

W ostatnich latach zanotowano bardzo duży wzrost zainteresowania konsumentów usługami kurierskimi. Jeszcze do niedawna z takiej możliwości korzystały głównie przedsiębiorstwa, jednak według opinii i badań przeprowadzonych na grupie konsumentów wykazano, że w ciągu ostatnich 5 lat ilość wysłanych paczek wzrosła o ponad 60%. Dlaczego tak chętnie korzystamy z tej formy dostawy?

Nadanie przesyłki z dowolnego miejsca o każdej porze

Wiele osób przekonało się do korzystania z usług kurierskich, ponieważ jest to po prostu oszczędność czasu – paczkę możemy nadać właściwie o każdej porze dnia z praktycznie dowolnego miejsca. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy w pracy, w domu czy na wakacjach. Wystarczy jedynie wejść na stronę internetową przewoźnika, wypełnić formularz i dokonać płatności, a w ciągu dnia lub dwóch dociera do nas kurier, który zabiera nadaną przez nas przesyłkę. Nawet, jeżeli chcemy wysłać przesyłkę priorytetowo, możemy udać się do punktu stacjonarnego, który przyjmuje tego typu zlecenia. Nie musimy jeździć po całym mieście w poszukiwaniu takiego miejsca, ponieważ jest ich coraz więcej, często otwartych do późnych godzin wieczornych.

Śledzenie przesyłki kurierskiej 

Bardzo przydatną funkcją, kiedy nadajemy paczkę lub na nią czekamy, jest możliwość śledzenia przesyłki. Oczywiście nie posiada ona GPSa i nie możemy ocenić, na jakiej ulicy i w jakim mieście stoi teraz auto transportowe z oczekiwanym towarem. System odnotowuje jednak punkty charakterystyczne, takie jak: przyjęcie paczki przez kuriera (bądź jej nadanie), dostarczenie jej na magazyn, transport między państwami lub miastami, dostarczenie do najbliższego magazynu oraz pobranie jej z przechowalni przez kuriera, którego zadaniem jest jej dostarczenie. Funkcja ta sprawia, że możemy mniej więcej określić termin doręczenia przesyłki – ma to duże znaczenie, kiedy bardzo zależy nam na konkretnym towarze, na przykład gdy jest to prezent urodzinowy.

Dostarczenie przesyłki w dowolne miejsce

Oczywiście na paczce znajduje się adres, jednak kurierzy często są bardzo elastyczni w kwestii miejsc lub terminów dostaw. Kontaktują się z adresatem w dniu, w którym planują dostarczyć zaadresowane do niego przesyłki kurierskie, a on (w razie nagłej sytuacji) może poprosić o dostarczenie paczki w innym terminie lub o pozostawienie jej u sąsiada. Często, jeżeli nowe miejsce dostawy znajduje się na trasie kuriera, zgadza się on na dostarczenie paczki w inne miejsce.

Przesyłki kurierskie docierają do zamawiających coraz szybciej w coraz lepszym stanie – rzadko zdarzają się ich zniszczenia. Wszystko to oraz niższe ceny zamawianych w sklepach internetowych produktów sprawiają, że tak chętnie korzystamy z usług kurierskich.

« wstecz